Računalnik kot naprava je v bistvu zelo bogato elektronsko vezje oziroma množica takšnih vezij. Pri priključevanju naprav nanj moramo upoštevati pravila elektronike. Pravimo, da moramo zagotoviti združljivost na fizičnem nivoju.
Edina oblika, ki je neposredno primerna za prenos podatkov v osebni računalnik, je električna napetost. Ta lahko zavzame le eno od dveh možnih stanj: visoko stanje in nizko stanje. Običajno znaša visoko stanje 5V, nizko stanje pa 0V. Pri novejših digitalnih vezjih srečamo tudi nižje električne napetosti. Električni signali, ki lahko zavzamejo samo določene vrednosti (v našem primeru dve), se imenujejo digitalni ali diskretni signali. Signali, ki lahko zavzamejo tudi vse vmesne vrednosti, so analogni signali. Za neposredno obdelavo v računalniku so primerni digitalni signali.
Če želimo signale iz senzorjev priključiti na računalnik, jih moramo najprej ustrezno predelati.
Pretvorba neelektrične veličine v električno. Prvi je senzor, sledi še pretvorba v napetost, filtriranje, ojačenje. Pripravljen električni signal lahko priključimo v računalnik preko vmesnika. Vmesnik je lahko v obliki vgradne kartice, lahko pa tudi zunanji, ki ga priključimo preko USB ali katerega drugega vodila.
Prvo nalogo – pretvorbo v električno napetost – opravijo senzorji in prilagodilna vezja:
Avtorji: Tea Lončarić , Andreja Vehovec, Marko Kastelic , David Drofenik, Saša Divjak, Alenka Kavčič , Matija Marolt, Marko Privošnik, Milan Podbršček, Janko Harej, Andrej Florjančič